U nás platíte bezpečně

- Úvod
- Tkaničky do bot
- Kulaté tkaničky
- Voskované tkaničky
Voskované tkaničky do společenské obuvi
Punc luxusu pro vaše polobotky
Pokud vlastníte kvalitní kožené polobotky (typu Oxford, Derby nebo Brogue), obyčejná bavlněná tkanička v nich může působit lacině. Řešením jsou voskované tkaničky, které jsou ve světě pánské módy považovány za "zlatý standard".
V čem je kouzlo vosku? Jedná se o kvalitní bavlněné vlákno, které je napuštěno speciální vrstvou vosku a následně zalisováno. Tento proces dodává tkaničkám unikátní vlastnosti:
Jemný lesk: Tkaničky nejsou matné, ale mají decentní odlesk, který dokonale ladí s vyleštěnou kůží bot.
Žádné třepení: Díky voskové vrstvě se tkanička ani po měsících nošení "neochlupatí". Vypadá stále čistě, ostře a nově.
Voděodolnost: Vosk přirozeně odpuzuje vodu. Tkanička nenasákne a v dešti neztěžkne.
Pevnost uzlu: Voskovaný povrch je mírně lepivý (v dobrém slova smyslu). Jakmile uzel utáhnete, drží tvar a samovolně se nepovoluje.
Co očekávat při prvním použití? Voskované tkaničky jsou z výroby tužší než ty obyčejné (mohou "stát" v pozoru). To je známka kvality. Po navlečení a prvním zavázání se teplem a pohybem krásně přizpůsobí tvaru boty.
Kam patří? Jsou naprostou nutností do oblekovek, svatebních bot a luxusní vycházkové obuvi. V poslední době je ale zákazníci dávají i do prémiových kožených tenisek, aby jim dodali elegantnější vzhled.
Tip: Protože jsou tenké (aby prošly malými dírkami), doporučujeme při výběru délky raději měřit. U společenských bot platí: raději o kousek kratší a úhlednější mašlička, než dlouhé plandající konce.








